Tematy prac licencjackich z zarządzania – zakres

Tematy prac licencjackich z zarządzania są bardzo zróżnicowane. Ważne, by dokonać właściwego wyboru.

Jako przykład możemy podać: zarządzanie transportem w przedsiębiorstwie. W ramach tego typu pracy należy wyjaśnić samo pojęcie zarządzania, a także zarządzania transportem.

Należy wybrać sobie przedsiębiorstwo, które pod tym kątem będziemy chcieli przeanalizować. Taką firmę też należy zaprezentować i podać najważniejsze informacje. Ostatnim elementem, który trzeba omówić to przede wszystkim proces zarządzania w tej firmie.

Innym przykładem tematu pracy licencjackiej z zarządzania jest: analiza doboru kadry w procesie zarządzania zasobami ludzkimi. W ramach tej pracy natomiast należy zacząć od omówienia zjawiska polegającego na doborze kadry. Następnie trzeba się skupić na przedstawieniu obszaru, jakim jest zarządzanie zasobami ludzkimi.

Ostatnim etapem będzie natomiast przeanalizowanie doboru kadry w procesie zarządzania zasobami ludzkimi. Można to zrobić oczywiście na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa tylko, że wtedy należałoby przeprowadzić badania na przykład na podstawie ankiety.

To na pewno dodatkowo wzbogaciłoby wartość merytoryczną pracy. Dodatkowo spowodowałoby to, że stałaby się ciekawsza, gdyż prace, w których przeprowadzi się konkretne badania, zwykle są bardziej interesujące niż te typowo teoretyczne. Dla samego autora może to być ciekawe doświadczenie. W związku z tym nie ma co się obawiać prac o charakterze badawczym.

Tematy prac licencjackich z zarządzania. Refleksje.

Przy wyborze tematu prac licencjackich z zarządzania, należy uwzględnić preferencje promotora. Jeśli wybierzemy temat, który nie spodoba się promotorowi, to obronienie pracy będzie bardzo trudne. Temat pracy powinien dotyczyć firm, w których potencjalnie chcemy pracować. Napisanie prac abstrakcyjnej pozwoli nam może zaliczyć studia, jednakże nie pomoże nam w naszym życiu zawodowym. Zarządzania dobrze uczyć się w praktyce.

Dlatego bardzo ważne są wszelkie praktyki. A tę praktykę najlepiej zdobywać w realnej pracy, nie zaś na samych darmowych stażach. Dobrze napisana praca licencjacka może nam pomóc w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Ukończenie studiów z zarządzania to dopiero wstęp do kariery zawodowej. Im więcej będziemy mieli kompetencji i umiejętności, tym większą szansę na sukces.

Dodaj komentarz